Безсольова дієта
Зараз багато говорять про безсольову дієту. Одні трублять, що це корисно для здоров’я, інші дивуються як можна позбутися від солі, адже вона входить до складу лімфи, крові і навіть шлункового соку. Давайте ж разом розберемося, що таке безсольова дієта і в чому її користь або шкода.
Навіщо взагалі потрібна сіль?
Харчова сіль складається з поєднання хлору і натрію. Даний комплекс життєво важливий для живого організму, тому що бере активну участь у багатьох життєво важливих процесах:
- проникнення в клітини енергії і речовин для їх регенерації;
- баланс рідин між плазмою крові та внутрішньоклітинною плазмою;
- передача нервових імпульсів;
- секреція соляної кислоти шлункового соку;
- регулювання і підтримка водного балансу в організмі;
- стимулювання роботи нервової системи і жирового обміну.
І це ще не весь список процесів, в яких задіяна харчова сіль. Таким чином ми з Вами розуміємо, що поєднання хлориду натрію бере активну участь у підтримці нашого здоров’я і гарного самопочуття. Недолік хлориду натрію в організмі людини може призвести до зневоднення, в’ялості шкіри, запаморочень і втрат свідомості. Звідси висновок: сіль нашому організму необхідна!
Але ж тварини не їдять підсолену їжу, будучи при цьому здоровими і бадьорими
Так, дійсно, тварини не їдять підсолену їжу. Так само як і первісні люди не користувалися харчовою сіллю. Проте для тих, хто так стверджує, є зустрічне питання – а Ви їсте те ж саме, що і дикі тварини? Тобто сире м’ясо, листя, корінці і молоді пагони входять у Ваш раціон харчування? Само собою, що ні. У раціоні харчування людини багато продуктів, які не містять солей: рафіновані жири, макарони, крупи і т.д. І для поповнення необхідної кількості солі в організмі нам в нашу їжу необхідно додавати харчову сіль.
Скільки солі потрібно споживати в день?
Норма для людського організму солі на добу становить 10-12 грам. Це сумарна кількість солі, яка надходить разом з їжею. Але в різних продуктах харчування різна кількість солі. Враховуючи раціон харчування середньостатистичної дорослої людини, рекомендована кількість споживання харчової солі становить 5-7 грам. Інша кількість хлориду натрію вже міститься в продуктах (овочі, фрукти, м’ясо, риба і т.д.).
Однак нам з Вами варто враховувати, що деякі продукти надто солоні, наприклад, копченості, сири, консервація, напівфабрикати. І щоденне включення їх в раціон може призвести до надлишку солі в організмі. Звідси беруть початок різноманітні набряки, захворювання нирок і серцево-судинної системи.
Безсольова дієта: чи варто?
Ми з Вами вже дізналися, що сіль дійсно необхідна нашому організму, але в помірній кількості. Недолік, рівно як і надлишок солі в людському організмі шкодить здоров’ю і гарному самопочуттю.
Деякі лікарі дійсно рекомендують безсольову дієту своїм пацієнтам, але по-перше, не більше ніж на 15 днів, а по-друге, з метою очищення організму. Відбувається це ось як: при недоліку солі в організмі вода швидко з нього вимивається, разом з собою забираючи шлаки і холестерин. Але така дієта має точну тривалість – 2 тижні і не більше того, інакше при тривалому дефіциті солі в організмі починає страждати серцево-судинна система, може розвинутися остеопороз, анорексія або депресивні стани. Ось ще одне підтвердження тому, що натрій хлор необхідний нашому організму.
Як контролювати кількість солі, що споживається в день?
Для того, щоб бути здоровим і відмінно себе почувати, потрібно споживати сіль в помірній кількості, не більше і не менше. Зробити це досить просто: по-перше, зменшити кількість солоних продуктів в раціоні харчування (копченості, напівфабрикати, консерви і т.д.), і по-друге, під час покупки будь-яких продуктів в магазині звертати увагу на упаковку – виробники зобов’язуються вказувати кількість солі, що міститься в продукті.
Ще один важливий момент – яку сіль споживати. Адже відомо, що вживання неякісного продукту не принесе користі організму. Тому і при виборі солі в магазині потрібно пам’ятати, що навіть рекомендовані 5-6 грамів на добу можуть бути по-різному корисні. Наприклад, морська сіль ТМ “Salute di Mare” крім натрій хлориду містить у своєму складі до 40 найважливіших для організму мікроелементів. А збагачена йодом морська сіль ще й попереджає йододефіцит, що важливо для жителів гірських регіонів, так як знайти інші джерела йоду в гірській місцевості дуже складно.
Робіть правильний вибір, бережіть себе і будьте здорові!